Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Piešťanci sa zapojili do projektu Aktívne starnutie seniorov

Najväčší záujem bol o kurz počítačovej gramotnosti, do ktorého sa prihlásilo 130 Piešťancov v seniorskom veku.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ PRE SME PAVOL FUNTÁL)

PIEŠŤANY. Po šiestich mesiacoch trvania končí v Piešťanoch projekt Aktívne starnutie seniorov. Viac ako trom stovkám Piešťancov starším ako 50 rokov poskytol možnosť získať nové vedomosti a zručnosti v rôznych oblastiach spoločenského života.

 

Účastníci jednotlivých kurzov absolvovali spolu po osem štvorhodinových školení. V kurze základov finančnej a právnej orientácie sa vzdelávalo 29 seniorov, v kurze orientácie vo verejnej správe 25 starších obyvateľov mesta. Tam získali znalosti o základoch verejnej správy, reforme ESO a tiež praktické vedomosti o postupoch pri komunikácii s úradmi pri podávaní návrhov, sťažností, námietok či žalôb.

Najväčší záujem bol o kurz počítačovej gramotnosti, do ktorého sa prihlásilo 130 Piešťancov v seniorskom veku, ktorí mali záujem vniknúť do pre nich nepoznaného sveta počítačov. Kurz Aktívny rozvoj osobnosti mal 36 frekventantov, seminár anglického jazyka navštevovalo 40 účastníkov. O otázky vitality a zdravého životného štýlu prejavilo záujem 36 seniorov, o muzikoterapiu a spoločenské tance 13. Kurz vyšívania, paličkovania, háčkovania a štrikovania a kurz záhradkárstva mal 31 účastníkov.

 

Prostriedky na túto aktivitu získalo mesto vo výške 113 488 eur prostredníctvom operačného programu Agentúry ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Článok je kópiou pôvodného článku, ktorý sa nachádza na adrese: http://trnava.sme.sk/c/7577586/piestanci-sa-zapojili-do-projektu-aktivne-starnutie-seniorov.html

Hlavné správy zo Sme.sk

Božidara Turzonovová.
Monika Jankovská.
Veronika Machyniaková.
Novak Djokovič a tréner Marián Vajda.