Utorok, 31. marec, 2020 | Meniny má Benjamín

Prihliada poisťovňa na to, či máte v rodine rakovinu alebo infarkt?

Poisťovne stále rozširujú portfólio rizík. Je dobré svoju poistku prevetrať.

(Zdroj: Ilustračné:ipravda.sk)

Máte uzatvorenú poistku? Ak áno, skúste si odpovedať na otázku, čo všetko máte poistené. Proti čomu ste krytí?

Čo máte kryté

„Ľudia veľakrát tým, že majú uzatvorenú poistku, sú presvedčení, že sú správne zabezpečení. Potom nastane sklamanie, keď pri poistnej udalosti klient zistí, že práve na tú udalosť zabezpečný nebol,“ upozorňuje regionálny riaditeľ OVB Allfinanz Slovensko Peter Masarik.

Dôležité je poistenie závažných alebo civilizačných ochorení, kde je vhodné, aby poistná suma predstavovala aspoň dvojnásobok ročných výdavkov a buď tieto prostriedky poslúžia na financovanie nadštandardnej liečby, alebo na dofinacovanie rozpočtu aspoň na dva roky.

Je dobré každé dva až tri roky si kontrolovať, či životné poistenie kryje riziká, ktoré aktuálne potrebujete. „Ak to tak nie je, treba pripoistiť nové riziká alebo dodatkom upraviť nastavenie pôvodných,“ hovorí produktový manažér poisťovacej časti ING Slovensko Ivo Konečný.

Dôležitý priebeh choroby

Aj pri poistení napríklad rizikových chorôb je dobré pozorne si prečítať poistné podmienky.

„Poistené nebývajú rôzne špecifické typy rakoviny a väčšina z ochorení, ktoré poistené sú, majú presne definované prípady, pri ktorých k poistnému plneniu nedochádza,“ vysvetľuje Peter Gajdoš, executive manager Partners Group.

„Vo väčšine poisťovní napríklad pri rakovine alebo infarkte treba, aby človek prežil s lekársky potvrdenou diagnózou aspoň 30 dní. Niektoré diagnózy, ako cievna mozgová príhoda, je potrebné lekársky potvrdiť kontrolným vyšetrením po troch mesiacoch.

A diagnózy ako Alzheimer či Parkinson sa vyplácajú až po 12 mesiacoch na základe kontrolných vyšetrení,“ konštatuje Peter Világi z Fincentra. Na trhu sú podľa neho aj produkty, ktoré kryjú nádory aj v ranom štádiu, poistné plnenie je tu však obmedzené napríklad na 20 percent z dohodnutej sumy.

Okrem toho treba počítať aj s tým, že niektorých poistných udalostí sa týka ochranná lehota tri aj viac mesiacov od uzavretia poistnej zmluvy.

Článok je kópiou pôvodného článku, ktorý sa nachádza na adrese: http://poradna.sme.sk/c/7440308/prihliada-poistovna-na-to-ci-mate-v-rodine-rakovinu-alebo-infarkt.html

Hlavné správy zo Sme.sk

Dobré ráno

Dobré ráno: Zavreté divadlá, koncerty, galérie. Ako prežijú umelci

Kultúra sa zastavila, umelci vymýšľajú náhradu.

Podcast Dobré Ráno.
Mapa pacientov, ktorí boli pozitívne testovaní na ochorenie Covid-19.

Majiteľ Decodomu: Opatrenia sú čajové. Musíme hromadne prepúšťať (rozhovor)

Nábytkárska firma ohlásila prepustenie až 903 zamestnancov.

Vladimír Šrámek.